Vuoden 2017 sukukokous Juvan Kuninkaankartanossa

Vuoden 2017 sukukokous Juvan Kuninkaankartanossa

Seuran jäseniä oli paikalla 65 henkilöä eri puolilta Suomea. Juhlakokous 3.9.2017 alkoi jumalanpalveluksella Juvan kirkossa ja seppeleen laskulla sankarivainajien muistomerkille. Sukuseura tarjosi monipuolisen ohjelmallisen päivän jäsenilleen.

Sisarukset Jesse, 9, ja Janette, 6, lauloivat äitinsä säestyksellä. Lisäksi oli viulunsoittoa, poniajelua perheiden lapsille ja kulttuuriohjaaja Laura Partamies kertoi Partalan alueen historiasta. Lopuksi oli vuorossa näyttelijä Pauliina Hukkasen hiukea yhden naisen teatteriesitys. Nähtävänä oli myös suvun taiteilijoiden taidetta, myynnissä sukuseuran tuotteita ja mahdollisuus tutustua Karjalaisten museoon.

Sukuseuran kokouksessa valittiin seuralle uusi hallitus. Valituksi tulivat Juha Tarkiainen (puheenjohtaja) sekä kuusi hallituksen jäsentä: Anneli Kemppinen, Esa Tarkiainen, Jari Sihvonen, Petra Tarkiainen, Päivi Väisänen ja Terho Tarkiainen.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.